Červen 2011

Harry Potter a Kámen mudrců

23. června 2011 v 15:29 | Cyan |  Recenze- knihy
Původní název: Harry Potter and the Philosopher's Stone
Autorka: J. K. Rowlingová, 1997
Překlad: Vladimír Medek, 2001
Ilustrace: Galina Miklínová, 2001
Nakladatelství: Albatros
Počet kapitol: 17
Počet stran: 285
Žánr: fantasy, dobrodružná literatura
Hlavní hrdina: Harry Potter
Hodnocení: Velmi dobrá kniha. Prvních pár kapitol sice děj trochu vázne, ale jakmile je překonáte, na tento drobný nedostatek už si ani nevzpomenete. Dobrý příběh, originalita ani napínavost a čtivost tu nechybí, a tak se jedná o vhodné čtení pro velké i malé.

Hodnocení pro Fanta Light 2

23. června 2011 v 13:13 | Cyan |  Recenze- blogy
Jelikož už jsem pro tuto osobu už jedno hodnocení udělala, moc jsem se těšila, až začnu s tím druhým. A možnost se mi naskytla při hodině informatiky, takže to možná bude trochu stručnější.

1) design? Na jeho popis použiji jedno slovo. Wow. Nijak nebije do očí, přesto však nejde přehlédnout. 1
2) kdybych chtěla popsat obsah, mohla bych sem zkopírovat prakticky to samé, co je u minulého hodnocení. Ale místo toho něco napíšu. Jak z designu tak z článků a rubrik jsem nabyla dojmu, že se jedná o blog zaměřený především na Fantoma Opery. Proč ne? :) 1
3) v téhle kategorii vidím jedinou chybu. Z názvu rubriky 'Pokračování' jsem nebyla moc moudrá. Proto dávám 1-
4) když to tak nějak shrnu, jedná se o povedený blog, který rozhodně dokáže zaujmout. 1,125

Sem se rozhodně vrátím, už jen proto, abych si přečetla přítomné povídky. Zastávámm totiž názor, že písmenka jsou tu od toho, aby se četla :) Nemám nejmenší problém doporučit komukoliv návštěvu tohoto blogu.

Hodnocení pro Fanta Light

22. června 2011 v 19:43 | Cyan |  Recenze- blogy
Ani si nedokážete představit mé překvapení, když se po tak dlouhé době někdo ozval a požádal mě o hodnocení. Bylo to však překvapení milé, a tak jsem neváhala a dala jsem se do práce.

1) design se k blogu hodí, není nijak rušivý, ale zároveň není nudný či nezajímavý. Proto hodnotím známkou 1
2) jedná se tu o 2 značně rozdílné světy. Obsahy knížek tu konkurují článkům s naprosto jiným tématem. A to se mi líbí. Podle mě není důležité zaměřit se na jednu jedinou věc, a nepsat absolutně o ničem jiném. Ovšem,na druhou stranu, nějaké jednotné téma by tu být mělo. Přece jenom, když jednou napíšete o kočce, kterou jste dostali, a potom navážete článkem, ve kterém se váš názor neobjeví, měli byste se nad sebou zamyslet. To se zde však nestalo, takže opět hodnotím velmi kladně. 1
3) naprosto geniálně vyřešené rozdělení. Všechno, co spadá do jedné kategorie, je u sebe, takže nehrozí, že byste dlouhé hodiny přemýšleli, kde máte najít recenzi na knihu Robin Hood- prostě si přečtete, že se ještě připravuje. Sice je to neoriginální, ale stejně- hodnotím známkou 1
4) co dodat. Vše podstatné už bylo řečeno, a myslím, že nemá cenu zbytečně se opakovat. Celkové hodnocení je samozřejmě 1
A můj osobní názor? Nádhera! Pastva pro oči, a nejen pro ty. Myslím, že nehrozí, že bych zapoměla cestu na tento blog :-) http://fantalight-cd.blog.cz/ vřele doporučuji :-)

Magie

21. června 2011 v 23:07 | Cyan |  Cyan
Magie. Hádám, že každému se pod tímto slovem představí něco jiného. Ať už slavná série knih Harry Potter od J. K. R., nebo iluzionisti, myslím, že každému se vybaví alespoň něco. Tak, a tady končí obecné povídání. Takže kdo nemá zájem číst dál, ten si může jít míchat lektvary nebo mávat kouzelnou hůlkou. Jenže podle mě není agie jen o kouzlech.