Budoucnost

24. května 2011 v 6:28 | Cyan |  Cyan
Budoucnost je něco, čeho se bojíme, nebo na co se těšíme. Záleží na tom, o čem víme jistě, že nás v ní čeká. Já se třeba bojím, protože příští úterý píšeme test z algebry, ale neuvěřitelně se těším na letní tábor, kam jezdím už od šesti let. Ale opradu se dá o něčem říci, že víme, že to přijde? Jediné, co je v životě člověka jisté, je smrt. Matematikářka může onemocnět, tábor může zavřít hygiena, ale jednoho dne na sto procent zemřu. To je další možnost. Co když mě zítra přejede auto?
A tím se dostáváme k další otázce: Co když? Co bude? Na tohle se určitě každý z Vás zeptal alespoň jednou, třebas jen sebe sama. A odpověď? Nedá se to určit, alespoň ne do detailu. Kdo vám řekne, že za týden a tři sekundy půjdete do obchodu, jehož jméno začíná písmenem A a potkáte tam lásku svého života, jak stojí v sekci mražených potravin a kouká na hranolky, pravděpodobně je to jen nějaký druh šarlatána. Ale je minimálně jeden způsob předvídání věcí budoucích, o kterém můžu z osobní zkušenosti říci, že funguje. Tarot.
Nedávno jsme se pohádali s mojí tehdy nejlepší kamarádkou. Dokonce na mě vylila pití, a šla se najíst, místo aby mi pomohla to uklidit. A tak jsem se zeptala právě tarotových karet. Vřele doporučuji si koupit vlastní sadu, nejspíš to vyjde levněji než pořád hledat vědmy. Vyložila jsem si (ne podle návodu), a vyšla mi pravda. Tedy, v tu chvíli jsem věděla, že dvě ze tří karet souhlasily. A o pár dní později, když jsme se usmířili, se naplnilo i proroctví tétřetí, když se dozvěděla, že už není nejlepší kamarádka, ale prostě kamarádka.
Mám-li být upřímná, kdybych tenhle článek četla před rokem, asi bych si ťukala na čelo. A tak se nebudu divit ani zlobit, když to tak dnes někdo udělá. Protože jsou věci, které musíte zažít, abyste uvěřili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama