Duben 2011

Krev

26. dubna 2011 v 19:30 | Cyan |  Cyan
Pro mnoho lidí je krev jen ta červená vec, co nám teče v žilách a tepnách. Pro jiné je to celoživotní láska (teď nemám na mysli upíry, ale všemožné... nechci říkat psychopaty). Některým se z ní dělá špatně, jiní, například lékaři, ji vidí denně a tak si na ni zvykli. Někdo jí má hodně, jiní málo, někdo "tak akorát". Ale o tomhle tu nechci psát. Mě totiž zaujala z jiného důvodu.

Jak bylo řečenu v jednom muzikálu, který jsem nedávno viděla: "Krev není voda, a už dokázala mnohé zázraky..." No, nevím, jak jsou na tom ty zázraky, ale voda to opravdu není. Vody je na zemi pět oceánů. Ale krve jen pět litrů na člověka, čož máme 35 miliard litrů celkem (teď samozřejmě nepočítám zvířata). To je rozdíl. Ale ani to mě moc nezajímá, i když už se o tom dá přemýšlet.

Ne. Mě zaujalo, jaký symbolický význam má. Kolik z vás by porušilo krevní přísahu? Já osobně ani omylem. A jistě už jste také slyšeli :" Moje vlastní krev!" ve smyslu "Moje dítě." Ano, krev se pojí i s rodinou. Některé děti se "spojují krevním poutem," když to tak řeknu- řízne se jedno, řízne se druhé, rány sojí, a je to.

Když se řekne krev, první, co se mi vybaví, je smrt. A vám se vybaví co?

Internetové seznamování?

3. dubna 2011 v 7:55 | Cyan |  Cyan
Podle mě je seznamování přes internet pěkný nesmysl. Na jednu stranu se sice můžete seznámit například se čtrnáctiletou holkou z Anglie, ae na druhou stranu to může být jenom váš patnáctiletý soused, který rozhodně není holka a už vůbec není z Anglie. Další vada na kráse je, že když už dotyčný nelže o pohlaví, věku a místě bydliště, pořád může lhát o vzhledu, zájmech, a obecně o tom, kdo je. Vážně, není tak lehké si na internetu najít údaje o nějakém sportu, hudebním nástroji a podobně, a potom to vydávat za vlastní znalosti (no, srejda Google ví prostě všechno). A pak je tu samozřejmě to, co snad každému předhazují rodiče: " A co když je to nějakej pedofil???" Občas mám pocit, že mi z toho přeskočí, ale oni to myslí dobře. To je to nejhorší, protože v tu chvíli je s tím nemůžete poslat kamsi. Tak, to bude asi všecho, co mě napadá, a navíc mám hlad, takže mě omluvte :-)
S práním hezkého dne (a toho, abyste se na internetových seznamkách vystříhali pedofilům)

Cyan