Srpen 2010

Strach

18. srpna 2010 v 11:20 | Cyan |  Cyan
Strach je něco naprosto běžného, setkáváme se s ním ve škole, když píšeme test, v práci, když před sebou máme těžké rozhodnutí, nebo na ulici, když se bojíme, že nás přejede auto. Pak je tu jiný strach. Ze života, ze smrti, z výšek, pavouků nebo něčeho jiného. Každý z nás se něčeho bojí. Může to být cokoliv. Je to tu, celý náš život. Jednoho strachu se zbavíme, druhý se objeví. Ale bez strachu by nebyla odvaha, která nám jej pomáhá překonat, nebo ten krásný pocit, který z jeho překonání máme. Ale někdy se překonat nedá. A tak tu je, děsivý a výhružný, jako temný stín.

Upíři

9. srpna 2010 v 14:08 | Cyan |  Cyan
Upíři jsou všemi známá stvoření noci, jež sají lidem krev. Ale jaké mají schopnosti? Jsou zlí, nebo ne? Existují, nebo jsou to jen výplody naší fantasie? Obklopuje je tolik otázek, a každá odpověď vyvolá další otázky.
Jak vlastně vznikli pověsti o upírech?
Ve středoveku trpělo mnoho lidí chudokrevností, a tak pili krev, aby přežili. To je odpověď. Ale je to pravda? Není tohle lež? A i kdyby to byla pravda, jak jsme se od pití krve ze sklenice dostali k sání krve ze žijící lidské bytosti? Žeby spojením chudokrevného člověka a netopíra sajícího krev dobytku- vampíra?
Jsou hodní nebo zlí?
Vezměte si takového Draculu. Stal se upírem, protože mu Bůh, ve kterého věřil, vzal jeho lásku. Byl tedy zlý, nebo jen zrazený, osamělý a na pokraji šílenství?
Nebo upíři ze ságy Darren Shan. Oni nezabíjeli, jen se trochu napili z člověka, kterého nejprve uspali. Také se tu ale objevují zlí upíři, vampíři. Osobně by mě zajímalo, jak to bylo v anglické verzi rozlišováno, jelikož upír jue anglicky vampire. Ovšem ti zabíjeli, a leckdy jen pro potěščení a ne jen pro získání potravy nutné k přežití.
V Hellsingu zase upír Alucard pracuje pro lidskou organizaci, která zabíjí jeho vlastní druh. A opět jsou tu i záporné postavy.
Z toho usuzuji, že rozhodnutí je zcela jednotlivé. Stane-li se z vás upír, teoreticky budete mít na výběr. Ovšem stvoří-li vás zlý upír, a vy se rozhodnete pro cestu dobra, může se vám stát, že se nedožijete další noci a naopak. Poté je tu i zlatá střední cesta- ani hodný, ani zlý. V tom případě vás ale čeká cesta samotáře, jelikož moc takových nejspíše nepotkáte.
Existují tito tvorové vůbec?
Tak to si musíte rozhodnout sami. Podle mě je to možné. Ale to je jen můj osobní názor.

Tábor

2. srpna 2010 v 23:39 | Cyan |  Cyan
Ahojky! Hádejte, která otravná osoba se zase dostala ke klávesnici! A kdo to ví, ten už se jistě ptá: "Proč? Co jsem komu udělal?!" Na to neznám odpověď. A asi ji ani znát nechci, teď mám totiž chuť sem napsat o tom nejlepším táboře, ze kterého jsem se vrátila a kde jsem byla už posedmé! Ale jelikož jsem jelito neschopné si zapamatovat časovou posloupnost událostí, bude to tu v bodech.

 • Hned po příjezdu jsme hráli hru Hutututu proti vedoucím a instruktorům. A hádejte, která šikovná osoba si u toho zrasila kotník tak, že jí to ještě teď docela dost bolí? Ano, byla jsem to já!
 • Byla jsem ve stanu s Neet. Jupí!
 • Jeden kamarád z předminulého roku mi řekl, že se o mně říká, že jsem kráva. Hezká informace, ne? Bůůůůůůůůů!
 • Byla jsem v 1. oddíle, Neet v 6. a v celotáborovce byl její oddíl na 2. a můj na 4. místě. Co dodat. Snad jen: Já chci taky!
 • Domů jsem si odvezla kopí, které vyrobil náš oddíl.
 • Adoptovala jsem si po dobu tábora dceru, která ale musela kvůli nějaké viróze domů dříve.
 • Zjistila jsem, že pár lidí z toho tábora taky bydlí v Praze. Sice je to nečekané, ale co chcete od takového omezence, jako jsem já?
 • Dostala jsem rýmu. Jak se mi to povedlo v tomhle vedru? Nemám zdání...
 • Naši mi koupili nové rybičky do polovymřelého akvária! Je to rok, co ho mám, možná víc. A od té doby už moje nejoblíbenější ryba, jediná se jménem, JF (just fish) zemřela.
 • Naštvala jsem se na jednoho kamaráda, a pak se s ním zase usmířila, ale až doma přez Skype.
 • Neuvěřitelně se těším na další tábor! Pomóc! Já to ten rok nevydržím!
Tak to je asi tak všechno, už totiž usínám nad klávesnicí. Tak se mějte a užívejte prázdnin, dokud je máte. Vaše

Cyan

Anime 4ever!

2. srpna 2010 v 10:36 | Cyan |  Cyan
Miluju anime! Spousta lidí, které znám ho taky miluje. A divíte se? Má spoustu žánrů, každý si vybere, který mu sedí, je originální a navíc leckdy ani nevíte, že na něj koukáte. Pamatujete si Včelku Máju? Ano, to je také anime. Od stejné osoby, která dělala mé 2. nejoblíbenější anime- Bleach. To nejoblíbenější je momentálně Hellsing, ten není tak úplně pro děti, ale pro ty, co mají rádi věci sladké, až z toho bolí zuby, pro ty tu je Tokyo mew mew. Nebo snad rádi sníte o tom, že prorazíte jako hvězda akrobacie? Kaleidostar je něco pro vás. Naruta asi všichni znáte, takže ho nemusím popisovat. Je to ale až 2. nejoblíbenější anime! Věděli jste to? A hned za ním se drží Bleach.